Jazzová vokalistka Dianne Reevesová rozezní pražský Obecní dům

V pražském Obecním domě dnes představí svůj komorní program jazzová vokalistka a čtyřnásobná držitelka ceny americké Grammy Dianne Reevesová. Jednu z cen získala za album, kterým vzdává poctu svému vzoru a legendě jazzu, zpěvačce Sarah Vaughanové, které je věnován i program pražského koncertu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dianne Reeves | Foto: Chris Lantry

Výjimečná jazzová vokalistka je pokládána za pokračovatelku odkazu Billie Holidayové a Elly Fitzgeraldové.

Komorní projekt Strings Attached vznikl před několika lety při nahrávání alba Dianne Reevesové When You Know.

„Je to žena, která patří nesporně do absolutní světové špičky. Pokud by se to mělo vůbec měřit, řadil bych ji někam na druhé, třetí místo. Z mého pohledu za Cassandru Wilsonovou, ale to je prostě jiný typ hlasu. Takže Dianne Reevesová je ve svém oboru nejlepší na světě. Jednoznačně!“ ocenil zpěvaččiny kvality hudební publicista Otakar Svoboda.

Jak potvrzuje umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec, tato výjimečná jazzová vokalistka se nevyhýbá ani oblasti klasické hudby. Objevila se například i před berlínskou filharmonií. Jejími spolupracovníky jsou nejlepší jazzoví sólisté i hudebníci.

„Také v Praze se na dnešním koncertě objeví po boku jednak svého fantastického tria vedeného Peterem Martinem, ale také před Pražskou komorní filharmonií řízenou Martinem Kumžákem,“ upozorňuje Marek Vrabec.

Jitka Benešová, Václav Žmolík, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme