Jediný koncert Josého Cury ve střední Evropě uchvátil Olomoučany

Vyprodané hlediště a nadšený potlesk včera přivítaly v Olomouci jedinečnou hvězdu operních pódií - Josého Curu. V centru města pod širým nebem zazněly nejslavnější árie z oper Verdiho, Leneoncavalla a Pucciniho. Jediný letošní koncert ve střední Evropě tohoto slavného tenoristy si vychutnaly téměř tři tisícovky platících diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Argentinský tenorista José Cura vystoupil na galakoncertu na olomouckém Horním náměstí s korejskou sopranistkou Wonsin Lee a Moravskou filharmonií Olomouc | Zdroj: ČTK

Procházkou mezi diváky i podáním ruky s okolo sedícími začal svůj jediný koncert ve střední Evropě José Cura.

Olomoucké Horní náměstí změnilo kvůli tomu ne jeden den svou podobu. Světová památka UNESCO, sloup Nejsvětější Trojice, dělal působivou kulisu pro čtrnáctimetrové pódium, které bylo speciálně nakloněné kvůli divákům v zadních řadách. Nechyběly po stranách ani velké projektory.

Temeramentní argentinský tenorista dovedl strhnout olomoucké publikum k nekončícím potleskům. Zněla jedna slavná árie za druhou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koncert argentinského tenoristy José Cury sledovala v Olomouci redaktorka ČRo Blanka Mazalová

Téměř bez dechu sledovaly operní výkony téměř dva a půl tisíce lidí. Ti méně šťastní, na které lístky nevyšly, se ale nenechali odradit a jejich hlavy byly vidět ve všech oknech okolních domů.

Bez nadsázky lze říci, že tento koncert se stal v Olomouci událostí roku.

Blanka Mazalová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme