Joe Cocker po deseti letech zazpívá v Brně

Do Brna se po deseti letech vrátí legendární britský zpěvák Joe Cocker. O jeho vystoupení je tak velký zájem, že pořadatelé museli změnit místo konání. Koncert se měl původně konat v hale Rondo, Cockerovi fanoušci ale nakonec zamíří do větších prostor haly Vodova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Cocker | Foto: ČTK

Joe Cocker přijíždí do Česka s novým albem Hard Knocks. Uvádí ho stejnojmenná titulní píseň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpěvák Joe Cocker po deseti letech vystoupí v Brně. Na koncert zve redaktorka Jitka Benešová

„Dal mi ji jeden mladý kluk z jihu Spojených států, z New Orleans. On ji také nahrál, ale zpíval o jiných věcech než já, třeba o rybách, které tam dole chytají,“ říká o skladbě šestašedesátiletý Brit.

Zpívat začal před půl stoletím. Tehdy ho živila úplně jiná profese. „Měl jsem svůj byznys, byl jsem plynař. Dělal jsem u plynáren, když mi bylo patnáct, což je něco podobného jako instalatér. V téhle práci jsem ale nebyl nejlepší. Mysle jsem pořád na rock and roll, a měl jsem proto problémy. Nakonec jsem si uvědomil, že chci být zpěvákem,“ vzpomíná Joe Cocker.

Nesmrtelnost mu zajistila účast na ikonickém festivalu Woodstock v roce 1969. Má za sebou více než dvě desítky úspěšných alb, jeho chraplavý hlas je nezaměnitelným poznávacím znamením. Proslul i jako mistr coververzí.

V 70. letech měl Joe Cocker problémy s drogami. V dalších letech se pomalu dával dohromady, ale opravdový comeback se mu povedl až v 90. letech minulého století. V Česku naposledy vystoupil v prosinci 2007 v Praze a v Ostravě.

Do Brna se Joe Cocker vrací po deseti letech. Příležitost vystoupit před jednou z největších světových legend dostane písničkář Tomáš Klus.

Martin Hromádka, Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme