Julia Kent a Scott McCloud na Dobešce

V pátek 17. září se na pódiu pražského Divadla Dobeška setkají dvě výrazné hudební osobnosti. Violoncellistka Julia Kent a kytarista a zpěvák Scott McCloud, bývalý frontman Girls Against Boys.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Scott McCloud   | Foto: Robert Gil

Julia Kent se narodila v kanadském Vancouveru, studovala hru na violoncello na indianské univerzitě a usadila se v New Yorku. Byla jednou z původních členek cello-rockové skupiny Rasputina, kterou po dvou albech v roce 1999 opustila, aby se přidala k Antony and the Johnsons před jejich nejslavnější deskou I Am a Bird Now. Kromě kapely Antony Hegartyho spolupracovala s dlouhou řadou dalších hudebníků, mezi jiným s Angels of Light, Devendrou Banhartem nebo Angelou McCluskey.

Přehrát

00:00 / 00:00

Julia Kent i Scott McCloud na Dobešce

V roce 2007 vydala Julia Kent své první sólové album Delay inspirované cestováním. Přináší křehké instrumentální skladby postavené na mnohokrát zvrstveném violoncellu, elektronickém omnichordu a field recordings z nejrůznějších světových letišť. Posledního srpna vyšlo ještě EP Last Day in June, na kterém je i ochutnávka z chystané desky Green and Grey.

Julia Kent | Foto: Hilary McHone

Scott McCloud začínal jako kytarista v hc-punkových Soulside v polovině osmdesátých let. Na konci dekády se McCloud a další dva členové Soulside přesunuli do čerstvě zformovaných Girls Against Boys. S těmi vydal do roku 2002 šest studiových alb, pak kapela ohlásila pauzu a dali se dohromady až na turné v roce 2009, kdy zavítali i do Prahy. McCloud měl paralelně rozjetou indie-rockovou bokovku New Wet Kojak, s níž stihl další čtyři elpíčka.

V současnosti Scott McCloud vystupuje pod hlavičkou projektu Paramount Styles, který dal dohromady se spoluhráčem z Girls Against Boys Alexisem Fleisigem. Mají na kontě předloňské album Failure American Style, v říjnu se čeká druhá deska Heaven´s Alright. Bez zajímavosti pro české fanoušky rozhodně není sedmipalcový split s tuzemskými Aran Epochal, vydaný rovněž předloni u Silver Rocket.

17. září přijedou Julia Kent i Scott McCloud na Dobešku předvést své sólové polohy. Kent s violoncellem, McCloud s akustickou kytarou. Specialitou večera by měly být jejich společné skladby. Lístky si můžete rezervovat na www.divadlodobeska.cz. O den dřív vystoupí Scott McCloud sólové v olomouckém komorním prostoru Galerie U Mloka.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme