Kanka: francouzské turbulence v Praze

Série dubových večírků v pražském Crossu pokračuje i na začátku roku 2011 a organizátoři pravidelné Dub Turbulence tentokrát na sobotu 15. ledna přiváží zásadní francouzské jméno Kanka. Tento producent reprezentuje digitální pojetí stepper dubu starého kontinentu a propojuje ho s elektro vlivy na poli taneční hudby z posledních let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanka | Foto: Kanka dub

Sobotní line-up odstartuje svou selekcí Deus Ex Machina, která se francouzskému elektro dubu a dalším experimentálním subžánrům věnuje dlouhodobě a uvede dav do té správné atmosféry. Vystřídá ji duo Jakub Johánek a Petr Míkovec a hodinu po půlnoci přijde na řadu devadesátiminutový set Kanky, kterého – jak už je u něj zvykem – doprovodí dvorní baskytarista, pravděpodobně Chris B. No a na domácí, holešovické, scéně nemohou chybět ani všudypřítomní United Forces Of Dub, takže pomyslná tečka za lednovou Dub Turbulence bude v těch správných rukou.

Hlavní protagonista, multiinstrumentalista a především schopný bubeník kapely King Riddim Alexis Langlois aka Kanka pochází z Rouen, z francouzského města ležícího v Normandii, a tak to má ke svým ostrovním vzorům přes La Mance, co by kamenem dohodil. A z jeho produkce je to také cítit. Ovlivněn britským stepperem natočil od přelomu tisíciletí už čtyři dlouhohrající alba Every Night´s Dub, Don´t Stop Dub, Alert a Sub.Mersion. Jak už název toho posledního z roku 2009 napovídá, ve své tvorbě se hluboce ponořil do zvuku minimalistických beatů a nekompromisních basových partů, které asi ve třetině skladeb podpořili na mikrofonu Brother Culture, Mc Oliva z Blackboard Jungle nebo známý toaster Ranking Joe. Kanka se stal během posledních let velkou evropskou koncertní atrakcí, jeho steppery můžete slyšet na každém pořádném večírku, a navíc si získal respekt těch největších jmen současné dubové scény, jako třeba Vibronics. Důkazem je například i jejich společný split na švédské značce Lush Records.

Kanka na Dub Turbulence | Foto: Press kit

Hudba Kanky není na první poslech nijak složitá, ale disponuje nenápadně a chytře propracovanými detaily a svým warrior stylem je to zaručená kvalita soundsystémových večírků. Přesvědčte se sami. V sobotu 15. ledna v holešovickém Crossu vás čeká několikahodinový dubový maraton.

Více informací nejdete na www.crossclub.cz nebo v pořadu Dubový High.

Ukázky :

záznam vystoupení z festivalu z města Bourges z roku 2009záznam vystoupení z festivalu Bout40sestřih vystoupení z posledních let, podpořený studiovou verzí skladby Skunky z desky Don´t Stop Dub

Jakub Johánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme