Kapela Rolling Stones zahájila v Londýně oslavu svých 50. narozenin

Začalo to před 50 lety, v červenci 1962, v klubu Marquee v centru Londýna celkem nenápadně. Včera večer v O2 aréně v britské metropoli byl ale kolem jejich vystoupení obrovský poprask. Legendární Rolling Stones zase po pěti letech zahráli na větším koncertě a znovu dali zapomenout na to, že už jsou pánové v letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncert Rolling Stones v Londýně | Zdroj: Reuters

První z pěti plánovaných koncertů začala kapela netradičně písní od Beatles I Wanna Be Your Man. Dále zazněly hity jako Paint it Black, Honky Tonk Woman nebo Gimme Shelter se zpěvačkou Mary J. Blige jako zvláštním hostem. Nechyběly ani písně Tumbling Dice nebo Jumping Jack Flash.

Přehrát

00:00 / 00:00

O londýnském koncertu Rolling Stones mluvil na Radiožurnálu zpravodaj ČRo ve Velké Británii Jiří Hošek

Stouni přidali i zbrusu nové písně One More Shot a Doom and Gloom, které natočili letos na jaře v Paříži.

Komentáře se shodují, že i přes vysoký věk svých členů nepatří kapela do starého železa.

Jedinou kaňkou na koncertě byl prodej lístků. Ty stály v přepočtu od 3000 do 30 000 korun. Přesto zmizely během několika minut. Překupníci je pak na internetu prodávali i za 250 tisíc korun. Ne všichni fanoušci ale byli ochotni na tuto hru přistoupit a tak se v aréně při koncertu našlo i nemálo volných míst. Dvouhodinový koncert i tak vidělo 20 000 lidí.

V Londýně bude další koncert skupiny ještě ve čtvrtek 29. listopadu. Na představení naplánované na 8. prosince se už členové kapely přesunou do New Yorku a 13. a 15. prosince budou hrát v Newarku v americkém státě New Jersey.

Jiří Hošek, Alžběta Havlová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme