Kapela Simply Red se vrací do Prahy. Přiveze nové album Big Love

Britská kapela Simply Red před pěti lety oficiálně ukončila svoji činnost. Fanoušci se ale nakonec dalších koncertů dočkali. Simply Red vyrazili na turné, aby oslavili 30 let od vydání svého prvního alba. Dnes zahrají také v pražském Foru Karlín, kde představí svoji novou desku Big Love.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hudba, koncert, muzika, kapela, hudebník, festival (ilustrační foto) | Foto: Olga Štrejbarová

Simply Red se s fanoušky rozloučili 19. prosince 2010 v Londýně. Měl to být vůbec poslední koncert kapely vedené Mickem Hucknallem.

Letos si ale Simply Red připomínají třicet let od vydání prvního alba Picture Book, a tak vyrazili na evropské turné. Z oslavy kulatého výročí, se nakonec stala koncertní šňůra k novému albu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapela Simply Red se vrací do Prahy. Přiveze nové album Big Love. Podrobnosti zjišťoval redaktor Vojtěch Koval

„Mohl jsem vydavatelství nechat k výročí vydat další Best of Simply Red. Říkal jsem si, že pokud to budou chtít udělat, mohl bych aspoň fanouškům napsat jednu nebo dvě nové písničky. První, kterou jsem složil, byla Big Love a já si řekl, že to je dobrá titulní skladba pro nové album,“ popsal Hucknall v rozhovoru pro hudební kanál FaceCulture.

Album Big Love vydali Simply Red letos v červnu. Je to první deska od alba Life z roku 1995, na které jsou výhradně původní skladby.

„Přemýšlel jsem nad tím, co lidi mají na Simply Red rádi a jak by měli Simply Red znít v roce 2015. Když jsem v roce 2007 dělal na albu Stay, snažil jsem se naopak vyhnout tomu, co by se lidem líbilo. Snažil jsem se udělat něco odlišného,“ dodal Hucknall.

Kapela Simply Red, která v Česku vystoupila už několikrát, zahraje pražskému publiku ve Foru Karlín od půl osmé večer. Zazní přes dvě desítky skladeb včetně hitů Something Got Me Started, If You Don't Know Me By Now nebo Stars. Předkapelou je česká skupina Eddie Stoilow.

Anna Kottová, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme