Když je improvizace životní přirozeností

Akron/Family vystoupí ve společnosti Jay Reatarda po čtyřech letech v České republice. Stane se tak ve čtvrtek 5. listopadu v pražském klubu Matrix. Profil Akron/Family si proto pro vás připravil hudební redaktor Pavel Zelinka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akron/Family | Foto: Press kit

Bylo to asi nejlepší intro, které si může jakákoliv zahraniční kapela nechat zdát. Akron/Family přijeli jako naprosto neznámý support Michaela Giry ze Swans a porazili celé publikum na lopatky. Jak kolega Václav Havelka, z pořadu Natural Bridge, v reakci na jejich českou premiéru poznamenal: "Vystoupení Akron/Family bylo strhující předzvěstí velmi zajímavých věcí, které můžeme v budoucnu od tohoto seskupení očekávat." A nemýlil se.

NECHCETE ČÍST? POSLECHNĚTE SI CELÝ PŘÍSPĚVEK!

Přehrát

00:00 / 00:00

Akron/Family: Když je improvizace životní přirozeností

Za další čtyři roky, které od té doby uplynuly, toho dnes trojice Dana Janssen, Seth Olinsky a Miles Seaton stihla docela dost. Tehdejší intenzivní turné s Angels Of Light přetavili v silné split album, na které trio navázalo další osobitou kooperací, tentokrát s legendárním jazzovým bubeníkem Hamidem Drakem. Tato deska nakonec dostala název Meek Warrior.

Akron/Family | Foto: Press kit

Přirozenost Akron/Family je především v improvizaci. A to jak na pódiu, tak ve zkušebně a ve studiu. I z tohoto důvodu jsme je mohli naživo potkat na pódiích ve společnosti Do Make Say Think nebo The Dodos. Ti pak mohou společně, až s country ztišením, orámovat přirozené teritorium skupiny, která v tu dobu přišla o zakládajícího člena Ryan Vanderhoofa. Ten se totiž oběma nohama vrhnul do buddhistického způsobu života.

Od té doby vydali Akron/Family, už jako trojice, dvě dlouhohrající desky Love Is Simple a Set 'Em Wild, Set 'Em Free, což je první album mimo dosavadní domov - vydavatelství Michaela Giry - Young God Records. Ani na jednom z nich neslevují ze svých eklektických sklonů, které prorůstají drtivou většinou kompozic. Jen pro představu: ostré střihy, gospel míchaný s odkazy Grateful Dead, soul, elektronické a field music hrátky + desítky další vlivů naházené do jednoho hrnce, tak to je pověstný eintopf kapely. To jsou Akron/Family, kteří z této změti vaří poctivou, silnými nápady obtěžkanou polívku.

Akron/Family | Foto: Press kit

Jejich postupný progres můžete sledovat téměř online, a to prostřednictvím záznamů jejich koncertů z celého světa, které nezištně umisťují na neziskový portál www.archive.org. Sledujme je bedlivě, zrovna tato skupina si kontinuální zájem rozhodně zaslouží.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme