Koncertem houslového virtuosa Hudečka začal nový hudební festival v Lednici

Nový festival klasické hudby Lednicko-Valtický hudební festival začal koncertem houslového virtuosa Václava Hudečka. Zakladatelem a pořadatelem festivalu je houslista a místní rodák Jiří Partyka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(Lednicko-Valtický areál - 34) | Foto: CzechTourism

Hudečka doprovázel komorní orchestr Vivaldi Collegium Prague. Zazpívala si s nimi také sopranistka Michaela Gemrotová, jejíž doménou je klasický operní žánr, ale nebrání se ani lehčím žánrům. Ztvárnila již několik titulních rolí na scéně Národního divadla v Praze nebo v muzikálu Fantom opery. Aktuálně zpívá hlavní roli Angeliky v divadle Broadway.

Partyka sám na prvním ročníku vystupovat nebude. „Hlavní myšlenkou festivalu je spoluvytváření kvalitního prostředí veřejného prostoru pro obyvatele a návštěvníky jižní Moravy. Chceme navázat na koncept koncertů v období loveckých sezon, kdy si Liechtensteinové zvali na své panství hudební soubory z Brna a Vídně,“ vysvětluje pořadatel, proč festival uspořádal. Úvodní koncert byl již dopředu vyprodaný.

Letos se festival koná v lednické a valtické jízdárně. Komplex lednických jízdáren je nejstarší původní dochovanou částí zámeckého areálu. Zámecká jízdárna Valtice se po rozsáhlé rekonstrukci pyšní podlahou v podobě, jakou měla v 18. století. Oba areály v minulosti patřily rodu Lichtensteinů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme