Koncertem v Rudolfinu začne Turné vítězů 44. ročníku Concertina Praga

Vítězové mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga se večer představí v pražském Rudolfinu. Doprovodí je Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolfinum, Praha 1 | Foto: Khalil Baalbaki

Vystoupí laureátka mezinárodní soutěže - patnáctiletá ruská klavíristka Anastasia Vorotnaya a vítězové jednotlivých kategorií. Mezi nimi i naše houslistka Julie Svěcená a kytaristka Veronika Hrdová. Podle šéfproducenta Concertina Praga Miroslava Dittricha je koncert v Rudolfinu pro soutěžící hlavní odměnou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Concertino Dittrich.mp3

„Skutečně to Concertino startuje kariéru, protože já jsem si dělal takovou statistiku – od začátku roku do konce června. Teď vlastně proběhlo asi 15 koncertů těch laureátů z loňského a letošního roku. To znamená, že už i někteří, které uslyšíme a uvidíme v Rudolfinu, vystoupili na nějakém jiném koncertu. To jsou koncerty, které organizuje buď Český rozhlas nebo někdo jiný, ale zkrátka tito laureáti této soutěže jsou žádaní."

Přímý přenos z Rudolfina si můžete poslechnout od 19 hodin na Českém rozhlase 3 - stanici Vltava. Příští týden pokračuje Turné vítězů Concertina Praga čtyřmi koncerty v jižních Čechách. Zítra vystoupí v Českém Krumlově.

Pavla Dluhoschová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme