Královéhradecký symfonický orchestr hraje největší hity kapely The Beatles

Spojení královéhradeckého symfonického orchestru, mužského vokálního kvarteta Q VOX a největší hity kapely The Beatles výborně funguje. Nadšeni jsou jak muzikanti, tak i publikum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Housle | Foto: Tomáš Vodňanský

Dirigent Miloš Machek stojí před hradeckým symfonickým orchestrem netradičně v kanárkově žlutém fraku, zatímco nejznámější liverpoolská kapela nejčastěji vystupovala v tmavých oblecích. Mužské vokální kvarteto Q VOX se stejně jako dirigent Machek více odvázalo a z pódia zářila celá paleta barev.

„Je fakt, že se symfonickým orchestrem to dostává jiné kontury, barvy, náladu, atmosféru, ale ty písničky zůstávají pořád krásné. Myslím, že ty melodie jsou melodiemi, které budou pořád žít,“ říká umělecký vedoucí kvarteta Tomáš Krejčí, v obleku tyrkysově modrém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na koncertě natáčela redaktorka Lucie Valášková.

V kontrastní červené vystupuje basista ansámblu Aleš Procházka.

„Samozřejmě tohle je trochu pompéznější projekt. Beatles jsou spíše písničkovější. Uvidíme dneska, jak bude publikum reagovat. To očekávání je samozřejmě jako před každou premiérou,“ popisoval zpěvák své pocity před zahájením vystoupení.

Jiří Sova hostuje v Beatlemaniik, stejně jako vystupoval už na předchozích koncertech.

„První jsme dělali Gospely, Pink Floydy, Queeny a dneska má premiéru Beatles, na kterou se opět těším a kde hraji na kytaru.“

Člověka trochu překvapí, když hráč na violu z moravské filharmonie prozradí, že má svou rockovou kapelu. „Splnil se mi můj sen, že když s filharmonií hraji sólovou kytaru, je to něco úžasného,“ dodává Sova.

„Oni jsou to v podstatě normální lidi. Někdo má rád rock, někdo zase folk. Spousta z nich působí v jiných seskupeních,“ vysvětluje Marcela Jakubská z hradecké filharmonie. Radost z projektu má i kontrabasista Daniel Vlček:

„Těším se velice, tímto se mi plní mé sny. Já jsem takový multižánrový muzikant. Já se na to těším, stejně jako na Beethovena.“

A publikum nakonec reagovalo výborně. Každá z 24 skladeb slavných Brouků si vysloužila velký potlesk. Další koncert Beatlemanie bude už dnes večer.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme