Krautpopoví nufa v holešovickém Brick Baru

Začátek roku 2010 přinese po vánočním útlumu zase pěknou dávku koncertů. Například v holešovickém Brick Baru 7. ledna vystoupí nadějné německé seskupení nufa. Pokud tyhle talentované mladíky neznáte, Robert Candra vám je rád přiblíží ve své pozvánce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nufa | Foto: Press kit

nufa se na svém myspaceovém profilu označují přiléhavým termínem krautpop. Kraut, tedy zelí, nejoblíbenější německá zelenina a zároveň v anglofonním světě mírně hanlivé označení pro Němce. A pop, přístupná a široce oblíbená umělecká forma a zároveň v německy mluvícím světě neformální označení pro sexuální akt.

NECHCETE ČÍST? POSLECHNĚTE SI CELOU POZVÁNKU!

Přehrát

00:00 / 00:00

Krautpopoví nufa v holešovickém Brick Baru

nufa vydali zatím jedno elpíčko - Nackt Geboren v roce 2006 u německého labelu Klangbad, který vlastní a spravují Cornelia Paul a zakladatel legendárních krautrockových Faust Joachim Irmler. Titul alba odkazuje na tvůrčí proces, kterým nufa prošli. Irmler pozval pětici mladíčků do svého studia poté, co mu učarovali naživo. Když ale přišel čas nahrávku vydat, kapela se hudebně cítila už někde jinde, takže všechno smazali a znova začali od píky. Takže Narozeni nazí.

nufa - Nackt Geboren | Foto: Klangbad

Písně nufa, jejichž elementy jsou vyzobané z bezedné studnice poprockových dějin (ať už jde o sporé beaty, analogové klávesové krajinky nebo roztroušené kytarové riffy), vyprávějí o lásce v různém stádiu rozkladu, o nocích utopených v alkoholu a o zjitřené vnímavosti den poté, o pocitu uvěznění ve světě, který se řítí vpřed moc rychle.
POSLECHNĚTE SI: Rozhovor se skupinou nufa

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor se skupinou nufa

V očekávání je druhá deska nufa u stejného labelu, která by měla potvrdit nebo vyvrátit ambice tohoto mladého projektu. Sami zatím můžete prověřit jejich kvality při živém vystoupení - 7. ledna v pražském klubu Brick Bar.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme