Legendární Rolling Stones ovládli festival v Glastonbury

Kapela Rolling Stones poprvé zahrála na festivalu v Glastonbury. Muzikanti odstartovali koncert jednoduše - pozdravili a okamžitě zahráli hit Jumping Jack Flash. Přehnané emoce nevyjadřovali ani diváci, koncert probíhal v klidu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolling Stones na festivalu v Glastonbury | Zdroj: Reuters

Až později frontman kapely Mick Jagger promluvil k fanouškům. Zpěvák se radoval, že můžou Rolling Stones na festivalu konečně vystoupit. Pořadatelé se je totiž snažili zajistit řadu let.

„Když Rolling Stones skončili svůj set, odešli do zákulisí a vypadalo to, že už je absolutní konec, Angličané vypadali, jako by jim ulétli včely – netleskali, nevyvolávali kapelu, jen se koukali a nevěřili, že už je konec,“ komentuje hudební dramaturg Českého rozhlasu Aleš Opekar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Marie Machytková přibližuje vystoupení Rolling Stones

Až pozvolna se odhodlali k tleskání a pískotu. Pak kapela na podium ještě skutečně přišla a přidala dvě písničky. Rolling Stones koncert zakončili prodlužovanou a stupňovanou verzí slavné písně Satisfaction.

Kromě Rolling Stones na festivalu zahráli například Public Enemy a mnoho dalších.

Slavný hudební festival navštívilo historicky nejvíce lidí. Plochu o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních kromě návštěvníků samotných zaplnilo množství stanů - na jeden hektar jich bylo zhruba 400.

Aleš Opekar, Marie Machytková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme