Legendární rozhlasový Big Band Gustava Broma doprovodil rockové hvězdy

Čeští a slovenští hudebníci se sešli v divadle Hybernia. Big Band Gustava Broma tam doprovodil rockové stálice i začínající mladé talenty. Hráči slavného tělesa si zahráli s Davidem Kollerem, Ewou Farnou nebo Vašo Patejdlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncert Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma na brněnském Špilberku 31. května 2013 | Foto: Jakub Hritz

Československo zmizelo z mapy světa už před více než dvaceti lety. Kdyby ale existovala mapa hudební, zůstalo by na svém místě.

„Je to krůček ke sbližování se, když už jsme se tedy před těmi lety rozdělili - Česko a Slovensko. Takže všechno, co má nějaký podtón toho sbližování, je mi po rozpadu státu sympatické. Myslím, že v muzice se nejvíc proplétáme, tam jsme víceméně stále spolu,“ říká slovenský zpěvák Vašo Patejdl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hudebníky natáčela redaktorka Květa Moravcová

Kromě něj si s Big Bandem zazpívaly také mladé talentované zpěvačky Gabriela Gunčíková, Kristina nebo Sabina Křováková. Mladá generace je podle dirigenta Vladimíra Valoviče pro band velkou příležitostí. A to nejen v České republice.

„Robbie Williams anebo Michael Bublé, který teď bude v Praze, to jsou všechno dnes zpěváci, kteří vyznávají big band. Takže já myslím, že mladí ho dnes znovu objevují,“ tvrdí Valovič.

Největší slávu zažil Big Band Gustava Broma v 60. letech, kdy se dostal mezi deset nejlepších světových big bandů.

V té době také pod názvem Orchestr Gustava Broma doprovázel televizní soutěž Hledáme mladé talenty, ve které uspěly zpěvačky Hana Zagorová nebo Judita Čeřovská.

Květa Moravcová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme