Letošní Rock for People představí 140 účinkujících

Ve festivalovém areálu u Hradce Králové se na letošním Rock for People představí přibližně 140 účinkujících, z toho 45 zahraničních. Mnozí vystoupí i společně, například Divokej Bill a britští Levellers nebo Debbi a irská zpěvačka Kate Nash.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muse na Rock For People 2010 | Foto: Robert Macháček

Pořadatelé festivalu ví, že jim pomalu dorůstá nová generace návštěvníků a v dobrém slova smyslu se přizpůsobili.

„Letošní ročník není o tom, že by měl jedno dvě vleká jména, ale sešlo se nám vícero dobrých jmen, kde jsou minimální rozdíly. Nám z toho v podstatě vypadává, že v letošním roce to bude zhruba osm až deset headlinerů,“ uvedl hlavní dramaturg Petr Fořt.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Jitky Benešové o letošním ročníku festivalu Rock for People

„Vstupujeme již do 17. ročníku a uvědomujeme si, že najednou začínají chodit děti lidí, kteří byli na prvním ročníku. Proto se snažíme zachovat kategorie starších interpretů. Plus se snažíme vyjít vstříc mladým,“ dodává.

„Paramore, Pendulum, Bullet for My Valentine, Jimmy Eat World, The Streets, Beatsteaks,“ jmenuje letošní účinkující Fořt.

Vedle zahraničních interpretů se na Rock for People 2011 objeví i kvalitní české kapely. Například Kryštof přiveze derniéru letošního Kinoturné. Na seznamu jsou i domácí festivalové stálice jako Tři Sestry, Vypsaná fixa, Nightwork, Buty, Chinaski nebo Divokej Bill.

Pro návštěvníky bude k dispozici 130 pivních kohoutů a nejrůznějších pochoutek, které uspokojí i vegetariány.

Hnutí Greenpeace chce na festivalu oslavit 20. výročí působení v Česku. Za loňský přístup k životnímu prostředí byl festival Rock for People oceněn prvním místem v akci Čistý festival.

Jitka Benešová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme