Marek Vrabec povede vedle Strun podzimu i konkurenční Dvořákovu Prahu

Festival Dvořákova Praha do letošního šestého ročníku vstoupí s novým ředitelem. Zakladatele Vladimíra Darjanina nahradil Marek Vrabec, který je zároveň umělecký šéf Strun podzimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Vrabec | Foto: Jan Sklenář

V září festival zahájí s kompletně novým uměleckým vedením. Vedle Vrabce se bude po organizační stránce starat o festival Dana Syrová, která zároveň pracuje v téže pozici pro Struny podzimu.

Podle nového ředitele jde o změnu pouze organizační a divák by ji neměl nijak zaznamenat.

„Povaha DNA obou festivalů zůstává naprosto odlišná a tak, jak je festival Dvořákova Praha festivalem stylově čisté klasické hudby, tak je festival Struny podzimu crossoverovým festivalem. A tak to i zůstane,“ říká Marek Vrabec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Změně ve vedení festivalu Dvořákova se podrobně věnovalo vysílání ČRo Plus

V letošním ročníku se hodlá držet programu naplánovaného předchozím vedením, rukopis nového ředitele by se měl citelněji projevit až v roce příštím.

„Budeme se snažit využít potenciálu, který ve festivalu Dvořákova Praha dříme, a využít skvělého startu, který už má festival za sebou,“ dodává ředitel dnes už dvou významných hudebních festivalů.

„Došlo tak tomu, že management jednoho festivalu, který byl shledán úspěšným a kvalitním, byl pověřen tím, aby se ujal ještě druhého festivalu. Oba festivaly mají blízko termínově, což může být výhoda i nevýhoda,“ okomentoval změnu šéfredaktor stanice ČRo Vltava Lukáš Hurník.

„Budeme všichni teď se zájmem sledovat, jak management Strun podzimu zvládne ještě druhý festival, který je tak odlišný. Ale věřím, že ano, protože nabídka různých hvězd s jejich různými programy a dramaturgiemi ve světě je kvalitní, široká,“ míní Hurník.

Ondřej Konrád, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme