Markéta Irglová: Muzikál podle našeho filmu Once je velmi osobitý

Na newyorské divadelní Broadwayi nastudovali muzikál Once, který vychází z předlohy filmového snímku, za nějž česká písničkářka Markéta Irglová a irský hudebník Glen Hansard dostali zlatou sošku Oscara. Podle Irglové je nový muzikál velice originální a osobitý, pro ni už je ale Once uzavřenou kapitolou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Irglová dává přednost intimnějším koncertům | Foto: Šárka Ševčíková

Vy už jste nový muzikál taky viděla, povedl se?

Ano, já si myslím, že určitě. Měla jsem trošku obavy z toho, jak to bude vypadat v divadelní podobě. Přece jenom film je celkem jednoduchý a tak jsem si říkala, jak to zvládnou. Ale nakonec se mi zdálo, že to vyřešili tak originálně a tvůrčím způsobem, že si to udělali po svém. Je to originální, je to osobní, divák má pocit, že je toho součástí. V tom je to podobné filmu, což je myslím dobré.

Jak se vám líbí divadelní představitelka vaší filmové role a ten její zvláštní akcent, který zmiňoval náš zpravodaj?

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z Broadwaye připravil zpravodaj ČRo Vít Pohanka, hostem Ozvěn dne byla zpěvačka Markéta Irglová

Je pravda, že ten akcent není úplně český, ale vím, jak těžké je to napodobit. Pak jsem si říkala, že to není to nejdůležitější. U dívky je zajímavé, že se na ten film nepodívala, nikdy ho neviděla a vlastně ani nechce. Má pocit, že kdyby se na to podívala, tak by se mě potom snažila napodobovat, ale ona si chce roli vytvořit po svém. Důležitější je, že k ní má člověk nějaký vztah.

Na Broadwayi měl předpremiéru muzikál Once. Spoluautorkou hudby je Irglová

Číst článek

Je možné, že byste třeba několikrát vystoupili v hlavních rolí vy a váš filmový partner Glen Hansard?

To asi ne. Mám pocit, že by to ani takto nechtěli, protože si z toho udělali vlastní věc, teď už je to jejich výtvor. Začalo to jako něco, co jsme vytvořili my, oni si to vzali, přetvořili si to. Myslím, že jejich vztah k tomu je teď velice osobní a je to jejich dítě.

Myslím, že by se jim ani nelíbilo, kdybychom se jim do toho snažili nějak moc cpát. S Glenem z toho máme pocit, že naše práce s Once je asi u konce, protože teď nám to někdo přebral, v dobrém, a asi v tom bude pokračovat za nás.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme