Masters of rock je v ohrožení. Vizovice požadují více peněz

Zvýšení poplatku za pořádání mezinárodního festivalu Masters of rock rozděluje zastupitele i občany Vizovic. Agentura Pragokoncert totiž pohrozila, že vyhlášenou třídenní akci přesune jinam, pokud zůstane v platnosti nový poplatek ve výši 200 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Damo Suzuki & B4 v Arše

Damo Suzuki & B4 v Arše | Foto: Jakub Krásný

Zastupitelé vyhlášku o zvýšení poplatků schválili těsně před koncem loňského roku, kdy už Pragokoncert začal prodávat lístky na letošní ročník rockového festivalu.

Podle ředitele agentury Jiřího Darona přitom radnice slibovala, že poplatek během aktuálního volebního období měnit nebude.

„My jsme udělali ústupek a určitý kompromis a vlastně už tehdy se před dvěma lety o sto procent tato částka navýšila. A já jsem říkal, že to je maximálně možná částka, kterou my přímo jsme schopni městu odvádět,“ potvrdil Daron.

Zastupitelka za KDU-ČSL Stanislava Mikulčíková tvrdí, že by obyvatelé měli získat větší kompenzaci za újmu na klidu během koncertů.

„To někoho omezí nějakým způsobem, tím že řekne, že v tu dobu si vezme dovolenou, ale na to, aby se rekreoval. Ale vezme si dovolenou proto, aby třeba hájil svůj majetek. Protože třeba ti lidi, kdyby odjel, tak jsou schopni v té zahrádce cokoliv provést,“ vysvětluje Mikulčíková.

Kvůli hrozbě odchodu festivalu z města se část zastupitelů pokusí vyhlášku změnit na březnovém zasedání.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme