Metallica přehraje v pražské Synot tip Aréně kompletní Black Album

Slavná americká metalová skupina Metallica zahájí na stadionu v pražském Edenu světové turné. Jedná se o výjimečný koncert, na kterém zahraje své legendární "černé" album z roku 1991 celé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Synot Tip Aréna | Foto: Tomáš Adamec

„Černé album bylo až smířlivým krokem, nebylo už tak brutální a rychlé. Zamířili s ním do těch vod posluchačů, kteří v té době poslouchali jen rádio, nevyhledávali tyto věci na deskách. Písničky jsou na něm opravdu dobře vystavěné, většinou dosti dramaticky. Poslouchat se to dá dodnes,“ říká hudební publicista Vojtěch Lindaur.

Očekává se návštěva přibližně 30 000 příznivců metalové legendy. Koncert si vyžádá v okolí stadionu dopravní omezení.

Metallica je v Česku velmi populární. Stadion v Edenu nadchla už před čtyřmi lety, tehdy tam dorazilo 35 tisíc lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skupinu Metallica představil na Rádiu Česko hudební publicista Vojtěch Lindaur

„Dynamika je teď v kapele dost jiná. Lars a já držíme pevně kormidlo a ostaní dva kluci perfektně sedí na zadních sedadlech. To je jejich těžký příspěvek, alespoň si to myslím. Nikdy bych nemohl sedět vzadu a být v pohodě, ale funguje to opravdu dobře,“ popisuje James Hetfield.

Metallica prodala přes 100 milionů svých alb a patří mezi pět komerčně nejúspěšnějších interpretů světa. Kvartet má na svém kontě devět cen Grammy.

„Je všude v Evropě a zejména ve Skandinávských zemích přijímána s opravdu velkým nadšením. Má obrovské jméno. Lidé jdou nejen poslouchat písničky, ale také na jejich show, protože Metallica umí své písně velmi dobře vizuálně prodat,“ dodává Vojtěch Lindaur.

Igor Maňour, Jitka Benešová, Martina Mašková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme