Miluju hrát v Praze, prozradil po koncertu v Rudolfinu John Scofield

Americký jazzový kytarista John Scofield představil ve středu v pražském Rudolfinu Grammy oceněné album '54'. Doprovodila ho dvě tělesa Dánský rozhlasový bigband a Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením renomovaného aranžéra a skladatele Vince Mendozy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vince Mendoza, John Scofield | Foto: Art of Groove

Aranžér a skladatel Vinc Mendoza se na své první návštěvě Česka představil jako dirigent. „To vlastně ani dirigování není, protože jsem pracoval s různými kapelami s mou vlastní hudbou. Jezdí se s místa na místo. Ale mé dirigování, protože rozvíjím vztahy s hudebníky, se stalo v posledních letech více důležité,“ prozradil Radiožurnálu.

„Při práci se svou hudbou i hudbou jiných lidí vytváříme nové projekty. Je to vlastně další cesta, jak být uvnitř hudby. Dirigování, jako hraní i psaní muziky, je pro mě skvělé, že se do všeho můžu zapojit,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vince Mendozu i Johna Scofield pozvala k mikrofonu Radiožurnálu redaktorka Jitka Benešová

Mendoza se podílel i na Grammy oceněném albu s názvem ‘54‘, které V Praze v Rudolfinu představil John Scofield. „To vlastně byl Vinc, můj spolupracovník, který vyhrál za aranžování Grammy,“ řekl s úsměvem Scofield.

„Pogratuloval jsem mu, protože je to skvělé aranžmá, které udělal a za které ocenění získal. Carlos je má skladba, ale Vincova aranže. Jsem nadšený, že se o albu ví,“ dodal kytarista.

Vinc Mendoza navštívil Česko poprvé, John Scofield navštívil Česko už mnohokrát. Naposledy vloni.

„Miluju hrát v Praze. Velice často, když děláme turné po Evropě, na jeho konci říkám, že nejlepší obecenstvo je v Praze. Ano, je to tu z pohledu hudebníka skvělé. Opravdu skvělé obecenstvo,“ řekl slavný jazzový kytarista.

Jitka Benešová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme