Mladé hudebníky z pražských ZUŠ čeká koncertní maraton na Staroměstském náměstí

Žáci základních uměleckých škol v Praze budou na Staroměstském náměstí hrát 12 hodin v kuse. Na hudebním maratonu zazní lidovky, orchestrální skladby i jazz. Hrát se bude od 10 do 22 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác Kinských, Staroměstské náměstí, Kostel P. Marie před Týnem, Praha 1 | Foto: Khalil Baalbaki

„Ta akce v podstatě není nic nového, protože Základní umělecké školy v Praze dělají několik společných akcí. V minulých letech to byl třeba večer sborového zpěvu v Rudolfinu nebo večer jazzových big bandů,“ řekl jeden z organizátorů, ředitel ZUŠ v Taussigově ulici v Praze 8 Bedřich Kameník.

Podle Kameníka hrají mladí muzikanti každý rok na jiném nekoncertním místě v Praze, ale hraní na Staroměstském náměstí je přece jen specifická záležitost. „Pro většinu z nich je to velká výzva,“ myslí si.

„Bude tam taková všehochuť a zase to bude z hlediska obecenstva trošku jiné. Nebude to jen pro uzavřené publikum, ale open air pro širokou veřejnost, dokonce i pro cizince, pro turisty,“ uzavřel Kameník.

Anna Zunová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme