Mladí táborníci koncertují v Horním Jelení u Pardubic

V Horním Jelení u Pardubic se koná 14. ročník Českého hudebního tábora mládeže. Dnes se na něj sjelo na dvě stovky mladých hudebníků z jedenácti zemí světa, například z Gruzie, Panamy, Kostariky, Turecka nebo Koreje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hudební tábor mládeže | Foto: Miroslav Ponomarev

Účastníci téměř celý den hrají a nacvičují na večerní společný koncert. Děti také nejsou rozděleni do tradičních oddílů, ale orchestrů.

Na starosti je letos budou mít dirigenti z Anglie a Spojených států. „Dirigenti si obvykle hájí to své, ale na táboře se dokázali krásně domluvit, a dokonce si vzájemně půjčili své orchestry,“ vysvětluje ředitel tábora Josef Kušička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český hudebí tábor v reportáži Drahomíry Bačkorové

Přestože jsou na každodenním programu především zkoušky v orchestrech, najde se čas i na sport a různé hry.

Vrcholem desetidenního pobytu bude společný koncert pro rodiče a další hosty. Právě při něm se ukáže, jak se muzikanti z různých zemí naučili spolupracovat. „Mladým lidem dá ta souhra ohromnou inspiraci i chuť do dalšího hraní,“ myslí si ředitel.

Hudební prázdninový pobyt se poprvé konal v roce 1997 a je určen pro děti a mládež od 8 do 19 let. Tradičně účastníci hrají na smyčcové a dechové nástroje, tento rok bude součástí i kytarový soubor. Tábor zároveň patří do nově vytvořené rodiny Evropských táborů krásných umění (Fine Arts Camps Europe).

Mariana Zapotilová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme