Multižánrový festival Hradologie jde ve Slavkově u Brna do finále

Do finále se o tomto víkendu dostává Hradologie 2012, multižánrový hudební festival, putující už čtvrtým rokem po jihomoravských hradech a zámcích. Společný projekt vlastně vymysleli sami kasteláni. A poslední štací se tentokrát stal zámek ve Slavkově u Brna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

6. prosince 1805 bylo na slavkovském zámku podepsáno příměří | Foto: Licence Public Domain, volné dílo, uživatel Kirk

I letos se Hradologie stala příležitostí nejen pro setkání publika s účinkujícími, ale také jednotlivých kapel a zpěváků navzájem.

„Jsem hrozně rád, že máme ty páteční večery, protože se potkávám s dvěma kapelami, které mám velmi rád. Jedna je Folk Team, což je brněnská legenda, Pavel Kopřiva a tým kolem něho, což jsou kapely a lidé, kteří mi velmi pomáhali v mých začátcích tak stejně jako je kapela Fleret – Zdeněk Hrachový a jeho parta,“ říká například jeden ze včerejších vystupujících Petr Bende.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude vypadat finále festivalu Hradologie ve Slavkově u Brna, přibližuje redaktor ČRo Ivan Holas

Letos jsou všechny Hradologie dvoudenní, a tak se do kouzleného prostředí zahrady pompézního slavkovského zámku mohou zájemci vydat i dnes, a to už od 14 hodin.

„Hlavní hvězdou bude Anna K., která vystoupí od 20 hodin a 30 minut. Pak samozřejmě určitě stojí za to zmínit mladou, nadějnou kapelu Goodfellas, která získala letos Anděla, Metropolitní symfonický orchestr s lídrem Jiřím Zonygou a s dirigentem Ariellem Sharonem,“ připomíná za pořadatele Marie Macháčová a dodává, že chybět nebude ani Peter Cmorik s Blues Bandem, kapela Abraxas či Špilberk.

Přes letošní výrazně menší zájem tuzemského publika o letní festivaly obecně organizátoři věří, že Hradologie bude i příští rok. Nevylučují ovšem některé větší změny.

Ivan Holas, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme