Na Broadwayi měl předpremiéru muzikál Once. Spoluautorkou hudby je Irglová

Česká oscarová skladatelka Markéta Irglová se dostala na Broadway. Přesněji řečeno, v Mekce amerického showbyznysu se připravuje muzikál Once založený na filmu, za který Irglová dostala zlatou sošku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Irglová | Foto: ArtsMarketing.cz

Moravské lidové písničky neslyšíte na Broadwayi často. Ale v divadle Bernard B. Jacobs Theater si od včerejška můžou i k téhle melodii podupávat všichni diváci. A že si včera při prvním předpremiérovém představení muzikálu Once také podupávali. Právě moravské melodie se do filmu nedostaly, ale na scéně jich několik zazní. A pro hodně diváků to je obohacení původního příběhu.

Melisse z New Yorku se líbil už film a teď je ráda, že mohla hudbu slyšet v živém provedení na scéně včetně těch partií, které se do snímku nedostaly. Co se děje týče, je muzikál Once přece jen převedením filmu na muzikálovou scénu. A ne vždycky tak úplně dokonalým.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž přímo na místě pořídil zpravodaj v USA Vít Pohanka

Příběh setkání irského muzikanta a české emigranty v Dublinu interpretují v New Yorku tak trochu po svém, jak je v Americe zvykem. Tak třeba české postavy mluví podivným irsko-rusko-šišlavým přízvukem. Když promlouvá matka hlavní hrdinky, má za zády velký displej, na kterém se její promluvy objevují - věřte nebo nevěřte - v češtině.

Ona totiž mluví anglicky a ty titulky tam jsou zjevně proto, aby diváci pochopili, že vlastně anglicky nemluví. Zní asi trochu komplikovaně, ale jestli můžu soudit podle reakcí ze svého nejbližšího okolí v publiku, nikomu to nevadilo.

Markéta Irglová: Muzikál podle našeho filmu Once je velmi osobitý

Číst článek

Ty titulky mohly být v albánštině a výsledek by byl asi stejný. Nicméně, když už jdete na muzikál, nezajímají vás displeje s cizojazyčnými nápisy, jako spíš hudba. A ta je v muzikálu Once samozřejmě skvělá. Vyprodané hlediště v divadle Bernard B. Jacobs Theater, nedaleko Times Square, si ji aspoň viditelně a slyšitelně užívalo.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme