Na Chodovské tvrzi opět zazní Vivaldi, Martinů nebo Bernstein

Slavné instrumentální koncerty Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha se ode dneška rozezní Chodovskou tvrzí. Na zahájení osmého ročníku festivalu Tóny chodovské tvrze vystoupí renomovaní interpreti jako například houslitsta Jaroslav Svěcený, kytarista Lubomír Brabec nebo Američan Steven Shipps.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chodovská tvrz | Foto: Tomáš Vodňanský

Podle ředitele Chodovské tvrze Jiřího Sulženka proběhne celkem šest koncertů v jejichž rámci budou posluchačům představena i díla, která byla teprve nedávno objevena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavné instrumentální koncerty Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha se ode dneška rozezní Chodovskou tvrzí. Téma ředitele Chodovské tvrze Jiřího Sulženka.

„Kladli jsme důraz především na pestrost festivalu. Zazní tak díla, která teprve nedávno muzikologové objevili,“ uvedl pro Rádio Česko Sulženko.

Festivalu se kromě českých interpretů zúčastní i americký houslista Steven Shipps nebo slovenský soubor Cigánski diabli. Ti jsou známí svým temperamentem a obrovskou energií. Cigánski diabli zakončí festival společně s Jaroslavem Svěceným. Rovněž projekt Radima Hladíka v klasickém aranžmá bude stát za pozornost, což potvrzuje i Sulženko:

„Zazní i hudba 20. století, například Martinů, Bernstein nebo Piazzola. Unikátní bude i společný projekt Jaroslava Svěceného a jeho dcery Julie. Zejména tím bude letošní ročník unikátní.“

Lukáš Vincourek, Karolína Koubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme