Na festivalu Pohoda v Trenčíně zahraje Manu Chao i Islanďanka Björk

Na letišti v Trenčíně začíná 19. ročník festivalu Pohoda. Slovenská akce má už svoje pevné místo v kalendáři hudebních fanoušků i ze zahraničí, hlavně ale z Česka. Program Pohody je tradičně nabitý – přijede islandská zpěvačka Björk, Die Antwoord, Franz Ferdinand, Einstürzende Neubauten a již dnes večer zahraje Manu Chao. Festival skončí v noci na neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Björk | Foto: One Little Indian

„Budeme mít i projekt Les Ambassadeurs, Beardymana, Kate Tempest, Roniho Sizea a mnohé další,“ upřesňuje šéf festivalu Milan Kaščák.

Návštěvníci Pohody se letos můžou těšit na novinky v uspořádání areálu, kde si organizátoři „vyhráli“ s prostorem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Festival Pohoda letos chystá pro fanoušky hvězdy první velikosti. Program na letišti v Trenčíně přiblížil šéf festivalu Michal Kaščák

„Máme hodně vizuálního umění, pohráli jsme si s designem jednotlivých scén, takže si myslím, že i lidé, kteří tu už byli víckrát, pocítí nějaké změny. Věřím, že pozitivní,“ říká Kaščák.

Trenčínské letiště je tradičně náchylné k rozmarům počasí. V horku tam není stín a v případě bouřek může být nebezpečný vítr. Podle Kaščáka by ale počasí mělo být pro festival příznivé.

„Nebude velké horko jako před několika dny. Teď je příjemně, asi 25 stupňů, pofukuje mírný vítr. Dnes by mělo být několik přeháněk a to by mělo být všechno,“ uzavírá šéf Pohody.

Organizátoři se ale podle něj snaží být připraveni na všechny varianty, takže například vytváří zastíněné prostory, aby se měli návštěvníci kam schovat před sluncem.

Vojtěch Berger, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme