Na londýnské výstavě o Rolling Stones se podíleli i členové skupiny

Celkem devět tematických sekcí nabízí velká výstava, která se ohlíží za 50 lety existence kultovní kapely Rolling Stones. Slavnostní zahájení dnes proběhne v londýnské Saatch Gallery. Na podobě výstavy, která potrvá do 4. září, se aktivně podíleli sami členové skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava Exhibitionism o skupině Rolling Stones začíná právě dnes v Londýně a potrvá až do září | Zdroj: Reuters

Autoři se inspirovali velkou výstavou Davida Bowieho v nedalekém Victoria and Albert Museum.

Interaktivní expozice s názvem Exhibitionism ukazuje přerod nenápadné londýnské bluesové kapely ve světoznámou hudební skupinu.

K vidění bude na 500 originálních artefaktů Rolling Stones, včetně kostýmů a jevištních dekorací. Nechybějí ani vzácné zvukové záznamy a videonahrávky.

Velkým lákadlem je sekce věnovaná umělcům, s nimiž "Stouni" během své dlouhé hudební dráhy spolupracovali, ať už to byl Andy Warhol, Alexander McQueen, nebo Martin Scorsese.

Nové album na cestě?

Kytarista Rolling Stones Ronnie Wood v pondělí potvrdil, že legendární britská kapela vydá nové album, a to možná už letos. Rockeři prý už ve studiu nahráli nový materiál a několik nových verzí bluesových songů.

Kytarista Keith Richards už loni na podzim naznačil, že se chystají nahrát první studiové album od roku 2005, kdy jim vyšla deska A Bigger Bang.

Osmašedesátiletý Wood teď oznámil, že kapela nahrála 11 bluesových písniček během dvou dnů.

Rolling Stones, kteří začínali jako bluesová kapela v roce 1962, mají právě za sebou latinskoamerické turné, včetně historického koncertu na Kubě z 25. března.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme