Na Rock for People zahrají legendy jako Faith No More nebo Prodigy

Večírkem pro nedočkavé dnes začíná v Hradci Králové 18. ročník jednoho z největších českých hudebních festivalů Rock for People. Podle organizátorů by se během příštích dní mohlo pod pódii objevit až 30 tisíc diváků, program nabízí na 280 položek a na festivalu vystoupí takové hvězdy jako Faith No More, The Prodigy či Orbital. Z českých umělců pak například Tomáš Klus, Aneta Langerová nebo David Koller.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rock For People 2012 | Foto: Rock for People

Už včera díky spontánní aktivitě fanoušků hrály v zóně před hlavním vstupem tři české kapely, na které se sjelo asi tři tisíce lidí. Dnešní večírek znamená otevření čtyř z celkem 14 hudebních stageí, na kterých zahraje zhruba 30 až 35 kapel.

Vedle hudby a koncertů čekají na navštěvníky také divadla nebo různé doprovodné akce, například workshopy zaměřené na DJing, produkci a technologické novinky. Organizátoři se tak snaží posilovat i jiný než hudební program festivalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o jedné na Rádiu Česko byl mluvčí festivalu Rock for People Jiří Hlinka

„Letos mohou návštěvníci využít unikátní technickou a přírodovědnou zónu, která tady vznikne ve spolupráci s univerzitami a vysokými školami, máme tady poměrně zajímavý ekologický program, je tady spousta odpočinkových zón, relaxačních zón,“ vyjmenoval ve Světě o jedné mluvčí festivalu Jiří Hlinka.

Na programu Rock for People je také show Lords of Lightning, performerů, kteří budou na principu Teslovy cívky metat k noční obloze elektrické výboje.

Některé kapely měly poměrně bizarní požadavky na úpravu podia, například Faith No More si přáli podium obsypané květy. Organizátoři jim vyšli vstříc - v přírodovědné zóně pěstují dva tisíce karafiátů, které pak budou moci návštěvníci, kteří splní určité úkoly nebo kvíz, dostat a pak je předat přímo členům kapely.

Festival mohou znepříjemnit výkyvy počasí, bouřky a prudké deště, které poslední dny trápí celou republiku. V hradeckém areálu také prší a dokonce byla vypnuta elektřina, ale podle Hlinky je alespoň teplo.

Simona Bartošová, Dalibor Zíta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme