Národní divadlo uvede operu Salome. V hlavní roli Eva Urbanová

Pražské Národní divadlo v sobotu uvádí koncertní provedení opery Richarda Strausse Salome. Za dirignetským pultem bude stát Tomáš Netopil, v titulní úloze se představí sólistka opery Národního divadla Eva Urbanová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sólistka Národního divadla Eva Urbanová | Foto: Alžběta Švarcová

Salome patří mezi vrcholná díla Richarda Strausse. Zkomponoval ji na motivy dramatu Oscara Wilda a ve světové premiéře byla uvedena v roce 1905 v Drážďanech. V Národním divadle se poprvé hrála ve 20 letech minulého století.

Titulní role judské princezny Salome připadla v aktuálním nastudování sólistce opery Národního divadla Evě Urbanové. Přestože patří k renomovaným pěvkyním, je pro ni Salome první zkušeností se Straussovou operní tvorbou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pražské Národní divadlo dnes večer uvede operu Salome. Podrobnosti od Evy Rajlichové v Odpoledním Radiožurnálu.

„Je to vlastně moje první setkání s hudbou Richarda Strausse. Jsem přesvědčena, že mi tento zážitek vydrží na dlouhou dobu, protože jsem k jeho umění dá se říci doslova našla lásku právě přes Salome. Tato role mi imponuje neskutečně silným příběhem velké ženské až sebezničující lásky,“ popisovala Eva Urbanová.

Podle dramaturga Beno Blachuta bude pro pražské publikum toto představení zajímavé hned v několika ohledech.

„Diváci se mají opravdu na co těšit, hlavně proto, že se tato opera v Praze delší dobu nehrála. Velkým lákadlem je také nesmírně kvalitní obsazení. Sopranistku Evu Urbanovou v roli Salome nemusím představovat, dalším účinkujícím je tenorista Jan Vacík jako Herodes, diváci také mohou spatřit amerického barytonistu Marka Delavana,“ dodal Beno Blachuta.

Pavla Dluhoschová, Eva Rajlichová, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme