Návštěvníky festivalu Rock for People Europe v Plzni ochladí ve vedru kropicí vozy

V Plzni začíná třídenní hudební festival Rock for People Europe. Do areálu DEPO2015 a do Papíren zavítají podle odhadů tisíce návštěvníků, očekává se také velmi horké počasí. Podle předpovědi mohou teploty na západě Čech překročit 34 stupňů Celsia, organizátoři proto sáhli k několika opatřením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci festivalu Rock for People Europe se ochlazují v horkém počasí | Zdroj: ČTK

„Posílili jsme počet míst, kam se lze schovat před přímým sluníčkem, slunečníků, krytých zón. Zásadním způsobem došlo i k posílení nealko sortimentu v samotném areálu a navýšil se počet korýtek s vodou, která je v celém areálu pitná,“ vypočítává mluvčí festivalu Jiří Hlinka.

Připravené jsou podle něj také kropicí vozy, které vždy před začátkem koncertů skropí a ochladí celý areál.

„Hasiči budou s kropicími vozy připraveni i v průběhu odpoledních a večerních hodin. V případě, že by opravdu teplota dosáhla nějakých maxim, tak po domluvě s managementy kapel jsme připraveni skrápět i fanoušky před hlavním venkovním pódiem,“ doplnil Hlinka.

V prostorách Depa 2015 v Plzni začal festival Rock for People Europe | Foto: ČTK

Plzeňská část festivalu, který se tradičně koná v Hradci Králové, startuje dnes a skončí v noci z neděle na sváteční pondělí. Program čítá kolem stovky bodů, v pátek zahrají třeba Pete Doherty, Modestep či Fink, zítra pak vystoupí metaloví Motörhead, Guano Apes a v neděli The Parov Stelar Band nebo Vojta Dyk v doprovodu B-Side Bandu.

Podobná akce zatím v Plzni nebyla. Program se bude odehrávat na obří venkovní scéně v Depu2015 a také v Papírně, místa propojuje lávka přes Radbuzu.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme