Nebojte se klasiky! Do světa vážné hudby zve Radioservis Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky! Tak se jmenuje nový projekt vydavatelství Radioservis Českého rozhlasu. Jeho cílem je otevírat nejmladším posluchačům zdánlivě uzavřený a odtažitý svět klasické hudby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leoš Janáček | Foto: mlp.cz

„V podstatě to byla reakce na to, jak se to dělá v zahraničí, a u nás žádná taková věc nebyla. Zadání bylo: vytvořte hudební školu na CD a samotná forma se už rodila v autorském týmu,“ říká o projektu muzikoložka Klára Boudalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O projektu Nebojte se klasiky! hovoří Jitka Benešová

Ukázky s nadhledem komentují a klasickou hudbou provádějí herci Vanda Hybnerová a Saša Rašilov.

„Všechno, co se týká umění a zprostředkovává se dětem tak, že se jim to organizovaně vnucuje, není úplně nejlepší cesta,“ míní Rašilov.

Herci postupně představí Smetanu, Dvořáka, Janáčka, Martinů, Bacha, Mozarta a Čajkovského. Vanda Hybnerová ocenila i praktickou formu.

„Rodiče to můžou vozit v autě a mít pořád u sebe, a jde o to, aby naučili děti k pokoře to vnímat jako součást života,“ popisuje.

Režisér Vladimír Gromov soudí, že projekt pobaví a poučí i dospělé. „Starší, kteří nejsou vyloženě hudebně vzdělaní, najdou v osmi CD spoustu zajímavostí a radosti.“

Pedagogy určitě zaujmou pracovní listy s testy. Projekt má pokračovat exkurzem do světa opery.

Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme