Neckář zazpíval pro nevidomé děti ve škole Jaroslava Ježka

Malou mikulášskou nadílku uspořádalo už dnes odpoledne také nakladatelství a vydavatelství Českého rozhlasu. A to pro nevidomé děti ze školy Jaroslava Ježka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Neckář | Foto: Jan Sklenář

Hlavním hostem letošního v pořadí už 9. setkání byli bratři Jan a Václav Neckářovi. S charitativními vystoupeními už mají za čtyřicet let své hudební kariéry zkušenosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek si můžete také poslechnout

„V Jedličkárně jsme hráli snad někdy v roce 1971. To ví brácha, kdy to bylo,“ říká Jan. „Já jsem poprvé na Vyšehradě v Jedličkárně hrál s Martou a s Helenou. Od té doby mám spoustu kamarádek, tenkrát jim bylo 14,“ doplňuje Václav.

Při této slavnostní příležitosti dostávají školy pro nevidomé děti, svým zaměřením podobné škole Jaroslava Ježka, nové hudební tituly v klasické podobě, ale také v braillově písmu. Letos to byly skladby Václava Neckáře. A tak nechyběl ani zpěvákův nejnovější hit - píseň z filmu Alois Nebel Půlnoční.

„Je to vlastně vánoční písnička, která může být základem pro vánoční desku. Já jsem ještě žádnou vánoční desku nezpíval. V podstatě nás nakopla k tomu, že jsme se rozhodli, že vánoční album konečně uděláme. Plánovali jsme ho už před deseti lety, pak jsme si řekli, že ne,“ říkají Václav a Jan Neckářovi.

A i oni dostali malý hudební dárek - děti ze školy Jaroslava Ježka jim zazpívaly známou skladbu od Boba Dylana, která patřila i do repertoáru tria Golden Kids. Podobné setkání se letos konalo už podeváté. „Děti jsou vnímavé a zvlášť, když nevidí , tak slyší a vnímají atmosféru. A to je moc hezké,“ dodává Jiří Dohnal z Českého rozhlasu, který je jedním z organizátorů.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme