Nejvíce nominací na hudební Ceny Anděl má Tomáš Klus

Akademie populární hudby večer v pražské Incheba Areně v přímém přenosu České televize rozhodne o cenách Anděl. Se čtyřmi nominacemi vstupuje do závěrečného hlasování akademiků zpěvák, skladatel a textař Tomáš Klus - uspět může v kategoriích zpěvák roku, album, skladba a videoklip roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Tomáš Klus prý rád vaří | Foto: Šárka Ševčíková

Nominace vzešly z prvního kola internetového hlasování akademiků. Ti mohli využít databázi české pobočky Mezinárodní federace hudebního průmyslu. „Letos jsme měli zlehčenou úlohu, protože i hlasování si letos organizovala sama firma Levron. Takže my jsme vlastně dodávali pouze updatovaný seznam akademiků a orientační nominační seznamy,“ uvedla ředitelka IFPI Petra Žikovská.

Zdůraznila, že seznamy byly skutečně jen orientační. „To znamená, že neručíme za jejich plnost, ale snažili jsme se, co možná to šlo, aby tam byly zastoupeny veškeré firmy, nejen firmy, které jsou členské firmy IFPI,“ doplnila Žikovská. Je ve vlastním zájmu autorů a interpretů poskytnout organizaci údaje. Zároveň akademici můžou dodat i vlastní návrhy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek si můžete také poslechnout

Letošní nominace ovládl Tomáš Klus. Z pěti možností o jednu žánrovou v kategorii folk a country ale už přišel. Předání proběhlo před týdnem a cenu získala Druhá tráva. „Asi bych lhal, že by mě to nemrzelo, kdybychom z toho kvanta nominací nezískali vůbec nic. Říkám schválně my, protože to je pro Jirku Kučerovského a pro Bára Falgeovou úplně stejné ocenění jako pro mě,“ řekl Klus s tím, že ale i kdyby žádnou cenu nezískali, jako největší ocenění vnímá to, že má vyprodané koncerty.

Se třemi nominacemi jde do finále skupina Tata Bojs, po dvou akademici přisoudili Lence Dusilové, Tonye Graves, Václavu Neckářovi se skupinou Umakart a kapelám J.A.R. a Mandrage. Jednu nominaci pak mají Anna K., Gabriela Gunčíková, David Deyl a skupina Goodfellas.

Letošní ročník proběhne opět v pražské Incheba Areně. Ceny v hlavních kategoriích rozšíří deska roku za nejprodávanější album a síň slávy. V roli moderátorky se poprvé představí Marta Jandová. Navíc zahrají a zazpívají i sami nominovaní.

Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme