Nohavica odstartoval koncerty v unikátním ostravském Plynojemu

Jarek Nohavica a Janáčkova filharmonie, to už je unikátní spojení samo o sobě. Když k tomu ale přidáte ještě ostravský Plynojem, dostanete neuvěřitelně třaskavou kombinaci. Na vlastní kůži to včera zažili diváci na koncertu, kterým se v Ostravě slavnostně otevřela zbrusu nová multifunkční hala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Nohavica. Archivní snímek. | Foto: Sony Music

Byla to spíš taková slavnostní generálka, protože oficiálně dostane hala kolaudační razítko až na podzim. „Jak se vám sedí, dobře?“ ujišťuje se v průběhu koncertu hlavní hvězda večera Jaromír Nohavica. Za zády s ostravskými filharmoniky pak tady zkouší i akustiku.

Hala se někdy až skutečně otřásá - buď smíchem nebo bouřlivým potleskem 15 stovek diváků, kteří jako první zažili atmosféru nového koncertního sálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek si můžete také poslechnout

„Byla to pro mě nová zkušenost. Nikdy bych nepomyslel, že si něco takového troufnu udělat. Hrdinská chvíle žádá hrdinské, furiantské činy. Pro ty všechny, kteří se nedostali – snad se nám podaří tyto koncerty zopakovat. Hrálo se dobře, jsem moc rád, že jsem tady byl,“ říká Nohavica.

Multifunkční hala vyrostla v bývalém Plynojemu v samém srdci průmyslových Vítkovic a na konci večera ji Jarek Nohavica i symbolicky pokřtil. Nové jméno pro něj vymýšleli lidé ve veřejné anketě, kam přišly stovky návrhů. Nakonec zvítězil ten nejznělejší, protože v Ostravě se teď bude za kulturou chodit do Gongu.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme