Novoměstský letní festival slibuje netradiční spojení klasiky a jazzu

K letním hudebním festivalům přibude další, Novoměstský letní festival. V prostorech Novoměstské radnice zazní na pěti koncertech netradiční kombinace vážné hudby a jazzu. Festival se podle jeho organizátorů chce zaměřit hlavně na mladé posluchače.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoměstská radnice v Praze | Foto: Pražská informační služba

„Klasická hudba je ve své nejvážnější podobě trochu těžká na letní měsíce. Přitom nové formy podání klasiky jsou stále oblíbenější,“ vysvětluje ředitelka Novoměstské radnice a zároveň hlavní organizátorka festivalu Michaela Kindlová. Dodává, že koncertní sál Novoměstské radnice je spíše komornější, velké orchestry by se do něj nevešly.

Přehrát

00:00 / 00:00

novoměstský letní festival.mp3

Dnešní zahajovací koncert bude ozvláštněn i tím, že Novoměstská radnice pokřtí svůj nový klavír. Krátký recitál na něj zahraje Ivo Kahánek a poté zazní staré americké evergreeny v podání Alexander´s Ragtime Bandu. „Bude to skutečně oddychový koncert,“ říká Kindlová.

Druhý koncert je nazvaný Jazzové inspirace u českých skladatelů klasiky a skladby od Bohuslava Martinů nebo Jana Nováka na něm zahrají Tomáš Jamník na violoncello a Ivo Kahánek na klavír.

Jazz na cembalo

Třetí koncert Just about love představí úplně netradiční pojetí jazzu na cembalo, jazzové piano a kontrabas. „Úplně netradiční pak bude jazz na varhany a také poslední koncert jazzové dialogy pro dvě piana,“ láká Kindlová.

Ředitelka festivalu doufá, že si tato nová akce najde své posluchače. „Chtěli jsme to zkusit přes léto. Lidé, kteří v létě musí zůstat doma, by měli mít možnost kulturního vyžití a v okolí Karlova náměstí ho moc není. To jim může nabídnout Novoměstská radnice, která je takovým pokladem, který není ještě úplně vykopaný,“ přirovnala Kindlová.

Tomáš Pancíř, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme