Olympic vydává nové album Souhvězdí šílenců. Za bicí se posadil ‚trvale hostující‘ Martin Vajgl

Rocková kapela Olympic dnes vydává nové album. Je v pořadí osmnácté a jmenuje se Souhvězdí šílenců. Písničky zkoušeli členové kapely až ve studiu, a hned je natočili. Poprvé s Olympicem nahrával bubeník Martin Vajgl. Ten nahradil Milana Peroutku, který na jaře nenadále zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

frontman Olympicu Petr Janda

frontman Olympicu Petr Janda | Foto: Petra Čechová

Poslední album Olympicu byla Sopka. Skupina ji vydala v roce 2007. Podle baskytaristy Milana Brouma už frontman Petr Janda potřeboval skládat a psát

„Petr má skladatelskej přetlak už delší dobu. Pravda, těch šest let je dlouhá doba, ale zase akorát, aby si kapela sedla,“ poznamenal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Jitka Benešová

Původně prý desku plánovali nahrát ještě s Milanem Peroutkou a měla se jmenovat „My už jiní nebudem“. Po nečekaném úmrtí dlouholetého bubeníka se to změnilo.

Peroutku za bicími nahradil ‚trvale hostující‘ Martin Vajgl, podle zpěváka a kytaristy Petra Jandy „typ do party“. „Kromě toho, že to je neskutečně skvělej bubeník, tak je to i příjemnej člověk,“ popsal.

Deskou prý Vajgl udělal první krok k tomu stát se stálým členem kapely.

„On zatím pořád hraje za někoho, on ještě nehraje nic, co by vytvořil, je zatím takovej kopírák, ale teď s ním vyjde první deska, za rok chceme natočit další desku, za dva roky další desku, tím dovršíme 20 řadovejch alb, a to, myslím, že bude přesně ta vhodná doba, kdy bychom se s ním mohli domluvit,“ poznamenal Janda.

Co se vzniku desky týká, dal prý Janda na radu frontmana Pržaského výběru Michaela Kocába – materiál na desku má být co možná nejčerstvější a má ho být hodně.

„Tak já jsem ho poslechl, pustil jsem se do toho a když jsem měl těch skladeb 25, tak jsem usoudil, že už by to mohlo stačit – a to bylo přesně to číslo, které jsem dal k posouzení kapele,“ přiblížil Janda.

Členové kapely pak vybrali 14 skladeb. O texty se podělili Eduard Krečmar, Aleš Brychta, Petr Janda a Karel Šíp.

Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme