Oslavy 60. narozenin ostravské konzervatoře vyvrcholí koncertem v Gongu

Janáčkova konzervatoř a gymnázium v Ostravě letos slaví šedesátiny. Škola, která vychovává talentované herce, tanečníky, zpěváky a další hudebníky, proto chystá velkolepé oslavy. Koncertní i divadelní pódia budou patřit jak současným studentům, tak absolventům, kteří šíří dobré jméno konzervatoře ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Housle | Foto: Tomáš Vodňanský

V září šedesátiletá dáma je podle ředitelky Soni Javůrkové pořád ve formě: „Ty roky na ni vůbec nejsou vidět, ba naopak ona těmi léty vzkvétá. Věřím, že i pro veřejnost je ta škola něčím výjimečným, zvláštním a stále má co nabízet.“

Velkolepé oslavy už od března nabídnou celou řadu koncertů, tanečních i divadelních představení. Své síly při nich spojí jak současní studenti, tak známí absolventi.

Přehrát

00:00 / 00:00

O oslavy 60. narozenin Janáčkovy konzervatoře v Ostravě se zajímal redaktor Stanislav Janalík

„Vyvrcholením by měl být koncert v multifunkční hale Gong 6. června, kde se představí symfonický orchestr JKO s Ivo Hrachovcem, který je členem Státní opery Praha,“ říká Javůrková.

Kromě toho navíc škola chystá také zajímavé ohlédnutí za historií. „Bude to kniha vzpomínek, rozhovorů a medailonů našich slavných absolventů. Nechci přímo jmenovat, protože se třeba může stát, že se tam některé to jméno neobjeví,“ přibližuje ředitelka konzervatoře.

Právě z propojení zkušených profesionálů a dravého mládí navíc konzervatoř těží nejen v knihách a na pódiích. Devatenáctiletá studentka Ester Hložánková si nemůže vynachválit ostřílené kantory:

„Zkušenosti ti profesoři opravdu mají, hrají mnohdy ve filharmoniích a v orchestrech. Hodně mi to dalo.“

Všem pohybově nadaným talentům navíc u příležitosti oslav nabídne nový šestiletý obor současný tanec.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme