Oslavy Prahy už potřetí nabídnou pestrý kulturní program

V pátek a v sobotu nabídne hlavní město kromě obvyklých turistických lákadel ještě jednu velkou akci – už potřetí proběhnou v centru i v různých kulturních institucích Oslavy Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kostel sv. Mikuláše na pražském Staroměstském náměstí | Foto: www.praguecityline.cz

Začínají v pátek v 16 hodin odpoledne na Staroměstském náměstí zahajovací show, která láká návštěvníky bezplatným vstupem. Vystoupí zde například Radim Hladík se skupinou Blue Effect nebo symfonický orchestr Bohemia Praha.

Program chce také uctít památku svaté Anežky České, která svůj život spojila s Prahou. Podle autora projektu Roberta Kozlera ze sdružení Nedomysleno se tento záměr uskuteční díky zdravici arcibiskupa pražského Dominika Duky a následnému zvonění více než 30 kostelních zvonů okolo Staroměstského náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Autor projektu Oslavy Prahy Robert Kozler seznamoval s programem posluchače Odpoledního Radiožurnálu

V sobotu budou oslavy pokračovat, na Staroměstském náměstí vystoupí například Jan Burian, Xaver Baumaxa nebo skupiny Sto zvířat a Laura a její tygři.

Do programu oslav se zapojily volnými vstupy také Národní galerie nebo Muzeum hlavního města Prahy. Více informací na oslavyprahy.cz.

Během prvních dvou ročníků tuto akci navštívilo přes 110 tisíc lidí.

Pavla Dluhoschová, Martin Mašek, Lucie Maňourová, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme