Pecková s Prague Philharmonia zazpívá písně Wagnera na slova Mathildy Wesendonckové

Mezzosopranistka Dagmar Pecková je sólistkou dnešního koncertu PKF - Prague Philharmonia. Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina zazpívá večer Pět písní na slova Mathildy Wesendonckové od Richarda Wagnera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dagmar Pecková při natáčení Telefonotéky | Foto: Andrea Filičková

„Zpívala jsem také Brangänu v Tristanovi a Isoldě, zpívala jsem koncertně Soumrak bohů – scénu Waltrauty a samozřejmě každá mezzosopranistka začíná Flosshildou ve Zlatu Rýna,“ vzpomíná Pecková na své wagnerovské role.

Vzhledem k tomu, že miluje písně, u ní ale „na celé čáře“ zvítězily právě písně na slova Mathildy Wesendonckové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dagmar Pecková zazpívá písně Richarda Wagnera na slova Mathildy Wesendonckové s orchestrem PKF Prague Philharmonia, se kterým je před lety i natočila

„To jsou vlastně studie k Tristanovi a Isoldě, takže se tam ta nádherná hudba Tristana už objevuje. Je to komorní, přesně pro můj výraz, moji duši. Krásně se to interpretuje. Je vidět, že ti dva byli jedno tělo a jedna duše,“ říká Pecková.

Podle mezzosopranistky jde o krásný milostný, romantický písňový cyklus. „Je to velmi něžné, introvertní i snové,“ myslí si Pecková. Nejraději má píseň Träume.

„Jsou tam krásné pianové pasáže, takže jenom doufám, že budu mít vedle sebe dirigenta a orchestr, kteří to budou chápat stejně jako já,“ říká mezzosopranistka, která s orchestrem PKF - Prague Philharmonia cyklus natočila už v roce 1999, tehdy pod taktovkou Jiřího Bělohlávka.

„Teď se s nimi po dlouhé době setkávám znovu, takže doufejme, že si v té pozdní romantice porozumíme,“ dodává mezzosopranistka Dagmar Pecková před koncertem, při kterém bude orchestr řídit dirigent Petr Altrichter.

Daniel Jäger, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme