Pět let NANOHACH a VerteDance

Dvě významná taneční uskupení slaví 5 let existence. V roce 2004 vzniklo taneční uskupení VerteDance a také skupina NANOHACH. Své narozeniny oslaví festivalem - tak trochu dohromady a tak trochu zvlášť. Více o nich Veronika Dospělová a její pravidelný Tyjátr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NANOHACH 5 let NAPLNO | Foto: Press kit

Festival hudby, divadla a samozřejmě tance nadělila skupina VerTeDance sobě a především divákům k pátým narozeninám. Pro milovníky tance skupina sestavila stylovou pětidenní oslavu, na kterou pozvala, jak říkají její členky Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková, své přátele a známé. S nimi pak VerTeDance sestavili program, stávající nejen z tanečních představení, ale i z koncertů, performance a workshopů. První tři dny se ve Studiu Alta v Holešovické Hale30 konala neucelená retrospektiva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tyjátr - Pět let NANOHACH a VerteDance

Další dny patří premiéře inscenace Případy Doktora Toureta, kterou ve spolupráci s VerTeDance připravila Anička Polívková. Je to přehlídka osamělých charakterů, upozornění, že tanec může být prostředkem k uvolnění a osvobození ducha a může být i cestou úniku před všední realitou.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Osamělé charaktery v choreografii VerTeDance a Anny Polívkové

Slaví také tanečníci ze skupiny NANOHACH, a to samozřejmě přehlídkou své tvorby - NANOHACH 5 let NAPLNO, jehož součástí bude samozřejmě i doprovodný program. Každé představení navíc okoření nějakým překvapením.

NANOHACH - Kdo je Annik? | Foto: Vojta Brtnický

Festival NANOHACH se bude konat až od 23. do 28. listopadu, tedy také pět dní, a to ve studiu Alta, v divadle Ponec a také na Florenci, kde bude soubor prezentovat představení Struktury vratkosti. Navíc se chystá setkání všech tanečníků, kteří s NANOHACH někdy spolupracovali, a to v rámci představení Miluj mě.

Veškeré info o skupinách, představeních i doprovodných akcích najdete na webovkách vertedance.com, nanohach.cz nebo na stránkách divadla Ponec, divadloponec.cz.

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme