Peter Gabriel v Praze zaujal skladbami z alba So i novější tvorbu

Po devíti letech vystoupil včera v Praze britský hudební vizionář Peter Gabriel. Muzikanta proslavila především spolupráce se skupinou Genesis, neztratil se ale ani poté, co kapelu opustil. Jeho album So z roku 1986 už patří ke klasice. Na koncertě z něj zazněly všechny skladby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Praze koncertoval Peter Gabriel | Zdroj: ČTK

Pražskému koncertu předcházel silný déšť. Mimo hudebního zážitku si tak možná někteří z obdivovatelů Petera Gabriela odnesli rovněž poznatek, že ve vysočanské multiaréně ochranka návštěvníky s klasickým deštníkem na koncert nepouští, zatímco se skládacím ano.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koncert sledovala i redaktorka Eva Rajlichová

Ani to ale natěšené fanoušky nerozhodilo. „Dřív jsem poslouchal skupinu Genesis a on se z ní nějakým způsobem vyčlenil, tak pak už jsem sledoval jeho dráhu. A skoro se mi to líbí víc jak původní Genesis,“ uvažoval jeden z nich.

Gabrielovo legendární album So měl v roce 1986 málokdo z Československa šanci slyšet na živo. Britský hudebník ho teď představil v Praze, a to včetně přesného pořadí skladeb.

Na programu byla ale i novější tvorba 62letého hudebníka. „Je zajímavé to slyšet ve společnosti té akustické první části a elektrické druhé části. Člověk si u toho vlastně uvědomí, jak jiné to album je v kontextu další Gabrielovy tvorby,“ myslí si kulturní zpravodaj ČTK Roman Jireš.

Peter Gabriel si vždy dával záležet i na klipech. Ten ke skladbě Sledgehammer, také z alba SO, zvolil časopis Rolling Stone jako nejlepší hudební video všech dob.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme