Po devíti měsících se do Česka vrací legendární Alexandrovci

V Ústí nad Labem začíná české turné legendárního soubor písní a tanců ruské armády Alexandrovci. V tomto roce v Česku hrají už podruhé. V lednu vystoupili s novoročním programem v Plzni, v Praze, v Hradci Králové a v Brně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sólisté ruského pěveckého a tanečního sboru Alexandrovci

Sólisté ruského pěveckého a tanečního sboru Alexandrovci | Foto: Tomáš Adamec

Nadcházející podzimní turné souboru bude podstatně delší. Alexandrovci navštíví kromě Ústí dalších jedenáct měst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po devíti měsících se do Česka vrací legendární ruský soubor Alexandrovci

Soubor vznikl v roce 1928 a za dobu své existence se proslavil doslova po celém světě. Česko navštívil už mnohokrát a pokaždé svá vystoupení bez problémů vyprodal.

Zpívat s Alexandrovci považují za čest i přední čeští interpreti, třeba Eva Pilarová, Karel Gott, Petr Kolář nebo dívčí smyčcové trio Inflagrantri.

Zpěvák Pavel Bobek má ale jiný názor. „Jsou bohužel symbolem sovětské éry a většina mého života spadala do takové doby, kdy nám byli Alexandrovci při všech jejich velikých kvalitách vnucováni. Nechci s nimi absolutně nic mít,“ říká.

V roce 1978 byl Bobek paradoxně na pražské procházce s Johnym Cashem svědkem, jak si americký zpěvák koupil album Alexandrovců a nešetřil na ně chválou.

Na podzimní koncertní sérii v Česku soubor přizval zpěvačku Petru Janů a trochu překvapivě i rockera Aleše Brichtu. Turné končí 9. října v Pardubicích.

Martin Hromádka, Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme