Po osmnácti letech vystoupí v Praze Plácido Domingo

V pražské O2 aréně vystoupí světový tenor, dirigent a donedávna umělecký ředitel opery ve Washingtonu Plácido Domingo. Kromě operního repertoáru zazpívá i skladby z oblasti lehčích múz včetně ukázek ze svého letošního ryze popového alba Songs.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Placido Domingo | Foto: bach-cantatas.com

Slavný tenor hudbou žije. „Hudba a zpěv jsou samozřejmou součástí mého života. Jsou velkou vášní mého života a já si osobně nedokáži představit život bez hudby,“ říká Domingo.

I tak významná osobnost, jakou je Plácido Domingo, má z různých profesí své vzory. Za půl století své kariéry jich obdivoval velmi mnoho.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o koncertě Plácida Dominga v Praze přináší redaktorka ČRo Jitka Benešová

„Jednak samozřejmě skladatelé, pak různí interpreti. Také dirigenti, se kterými jsem pracoval, a samozřejmě i režiséři. To je obrovské pole inspirace pro mne, od všech těchto géniů,“ vysvětluje.

Dominga doprovodí Státní filharmonie Košice pod vedením Eugena Kohna. Tenorovými hosty budou dvě vynikající sopranistky – Eva Urbanová a Portorikánka Ana María Martínez. S ní se představil už na svém loňském koncertě v Českém Krumlově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavného pěvce posluchačům Radiožurnálu přiblížil Jindřich Bálek, hudební publicista a redaktor ČRo 3 - Vltava

„Ana María je jednou z vynikajících sopranistek operního světa. Pokaždé je skvělé s ní vystupovat. Je to skvělá zpěvačka, skvělá umělkyně, skvělá přítelkyně a kolegyně,“ dodává.

Domingo se v Praze chystá předvést árie z oper Xerses nabo Valkýra.

Pro milovníky lehčích můz Domingo zazpívá árie z operet a muzikálů.

Po pětadvaceti letech vydal ryze popové album Songs, z něhož pravděpodobně zazpívá píseň My Heatrh Will Go On z filmu Titanic. Vánoční písně a koledy, které v Praze zazpívá, neprozradil. Chystá je pro diváky jako překvapení.

Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme