Pohřbu bubeníka skupiny Olympic Milana Peroutky se zúčastnily stovky lidí

Lidé se dnes naposledy rozloučili s bubeníkem skupiny Olympic Milanem Peroutkou. Jeho kolegové z hudební branže, příznivci kapely i přátelé zcela zaplnili Velkou obřadní síň strašnického krematoria v Praze. Hudebník přezdívaný Ferda nečekaně zemřel v noci na sobotu ve věku 49 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední rozloučení s bubeníkem skupiny Olympic Milanem Peroutkou se konalo ve strašnickém krematoriu v Praze

Poslední rozloučení s bubeníkem skupiny Olympic Milanem Peroutkou se konalo ve strašnickém krematoriu v Praze | Zdroj: ČTK

Pohřeb rockera byl stejně smutný jako kterýkoli jiný. Vždyť to byl také milující otec, připomněl jeho kolega ze skupiny Olympic Milan Broum, když líčil, jak bude na Milana Peroutku vzpomínat.

„Jako na skvělého kamaráda, hodného kluka, dobrého tátu pro rodinu, v tom jsme si hodně rozuměli, a výborného muzikanta,“ vypočítal.

Tak zemřelého vnímal i Ivan Hlas. „Když jsme se potkali, tak opravdu bylo veselo. A ne jenom, že bychom se potkali a hned někde panákovali, tam bylo i plno práce a plno věcí. Mně se o tom těžko mluví,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jitka Hanžlová sledovala poslední rozloučení s bubeníkem skupiny Olympic Milanem Peroutkou

Podobně jako na koncertech, i na poslední cestě doprovodila Milana Peroutku spontánní reakce všech jeho příznivců. Ani sebedelší potlesk ho ale na pódium nevrátí.

Milan Peroutka zemřel v noci na 4. května. Ještě večer koncertoval se skupinou Olympic v Karlových Varech, ráno po návratu do Prahy ho ale rodina našla bez života.

Hudebník se narodil v roce 1964. Do skupiny Olympic přišel v roce 1986 na základě konkurzu jako náhrada za Petra Hejduka.

Peroutka prošel několika hudebními tělesy jako je Společnost Leška Semelky nebo OK Band. V 90. letech spolupracoval také s Janem Kalouskem, Jankem Ledeckým a Marcelou Březinovou.

Od roku 1995 působil i v ASPM (Amatérském sdružení profesionálních muzikantů) Jana Spáleného. Spolu se skupinou Olympic nahrál mnoho klíčových alb. Letos pořádá Olympic turné k 50. výročí vzniku kapely.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme