Praha i Ostrava uslyší klasiku a pop Vanessy Mae

Houslitka Vanessa Mae dnes v pražské O2 aréně zahájí své evropské turné. Připravena je show, na jejíž realizaci se podílejí jak light designéři, tak i hráči Českého symfonického orchestru. Zítra se Mae představí v ČEZ aréně v Ostravě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

housle - ilustr. obr.

housle - ilustr. obr. | Foto: Dagmar Částková | Zdroj: Český rozhlas

Jednatřicetiletou hudebnici proslavilo kombinování klasické hudby s pop music. „Z mého stylu je patrné, že mám ráda obojí. Nemůžu žít ani bez jedné složky. Klasická hudba je pro mne více emocionální, pop music zase živoucí,“ tvrdí Mae.

Narodila se v Singapuru 27. října 1978 a od svých čtyř let vyrůstala v Británii. Již v deseti letech koncertovala s londýnskou Královskou filharmonií.

Své nejznámější album The Violin Player vydala v roce 1995. Na celém světě se prodalo deset miliónů jejích nahrávek. Podle magazínu People patří Vanessa Mae mezi padesát nejkrásnějších žen světa. V roce 2006 ji Sunday Times ohodnotily jako nejbohatší britskou podnikatelku mladší třiceti let.

Houslistka naposledy vystoupila v České republice v roce 2008 na benefici Nadačního fondu pro zdraví dětí.

Jitka Benešová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme