Pražské Popmuseum představuje výstavu o přelomovém roku 1990

Rok 1990 nazývají rokem neopakovatelných zážitků a zlomovým bodem české a slovenské populární hudby. Vznikaly tehdy nové kluby, časopisy a agentury. Originální hudební kvas mapuje nová výstava "Devadesátej" v pražském kulturním centru Kaštan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolling Stones

Hned v úvodu kladou organizátoři návštěvníkům zvídavé otázky - "Víte co si Michael Stipe z kapely R.E.M. přivezl v roce 1990 z Československa? Ve kterém klubu se chodilo na toaletu kamsi na hromadu uhlí?". Na tyto a podobné hádanky by výstava milovníkům populární hudby měla dát odpověď.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Opekar z pražského Popmusea představuje novou výstavu "Devadesátej"

Jednou ze stěžejních událostí roku 1990 byl první koncert skupiny Rolling Stones. I k němu se výstava vrací. A to jak ve fotografiích, tak v audiovizuální podívané v podobě sestřihu koncertu.

K dalším důležitým událostem toho významného roku najdou návštěvníci na výstavě plakáty, fotografie, obaly gramofonových desek a výstřižků z tisku.

Tomáš Pavlíček, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme