Pražský Palác Akropolis rozezněly písně Karla Kryla. Křtila se také kniha

Skupina Missa, Dáša Vokatá nebo Vlasta Třešňák společně zavzpomínali na Karla Kryla. Koncert nazvaný Fenomén Karel Kryl uspořádal v pražském Paláci Akropolis Český rozhlas. Při té příležitosti se také začala prodávat kniha o známém písničkáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Fenomén Karel Kryl | Foto: Marián Vojtek

Zatímco se z reprobeden ozývala Krylova píseň Veličenstvo kat, na plátno byly promítány fotografie z jeho života.

Desítky návštěvníků je zaujatě sledovaly, na koncert Fenomén Karel Kryl totiž lidé přišli právě kvůli osobitému písničkáři.

„Mám rád Krylovy texty a písničky, takže si je jdu poslechnout,“ vysvětlil starší muž. „Jsem tady zaprvé kvůli Krylovi a zadruhé, že je to tak trošku mimo ty davy v centru,“ dodala mladá žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koncert Fenomén Karel Kryl si nenechala ujít ani redaktorka Klára Fleyberková

Největší hity Karla Kryla pak v nové úpravě zahrála kapela Missa. Ochotně s ní zpíval celý sál.

Na koncertu ale nezněly jen Krylovy skladby. Zahrál také Vlasta Třešňák nebo Dáša Vokatá. Ta se s Karlem Krylem přátelila řadu let. Na první setkání si stále velmi dobře vzpomíná.

„Potkala jsem ho naživo v roce 1980, když mě vyhostili z Československa. Krátce nato mě pozval opat Anastáz Opasek do svého kláštera v Rohru v Bavorsku a tam už seděl Karel Kryl. A usmíval se a hrálo se,“ přiblížila.

Během koncertu byla navíc pokřtěna kniha Fenomén Karel Kryl, která právě vychází v Radioservisu. Jejími autory jsou Ivana Denčevová a Michal Stehlík. Otištěné rozhovory čerpají z pořadu Českého rozhlasu Plus Fenomén KK.

Klára Fleyberková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme