Pražský výběr je zpět. Znovu nás stmelilo úmrtí Havla, přiznávají hudebníci

Skupina Pražský výběr oznámila reunion. To, co se zdálo být dlouhou dobu nemožné, se stalo skutečností. Šest let po rozpadu se členové jedné z nejslavnějších tuzemských kapel kvůli podzimní koncertové šňůře návratí na českou hudební scénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Kocáb | Foto: Jan Sklenář

Pražský výběr čeká 5 listopadových koncertů v Praze, Pardubicích, Brně, Ostravě a Bratislavě. Po letech se do kapely vrací bubeník Jiří Hrubeš, který se skupinou nahrál její nejúspěšnější album Straka v hrsti, a za bicí se posadí i Klaudius Kryšpín, který Hrubeše v kapele nahradil.

„V mysli každého z nás tahle myšlenka probíhala kontinuálně po dobu několik let. De facto si myslím, že chuť hrát společně byla vždycky,“ říká Kryšpín.

Přehrát

00:00 / 00:00

O znovuzrození Pražského výběru se zajímala redaktorka Jitka Benešová

Znesvářené hudebníky znovu stmelila smutná událost. „Václav Havel byl takovým iniciátorem. Jeho pohřeb, naše smíření, potom pan Hubač, který se rozhodl, že to dá dohromady a vzal to pevně do ruky,“ potvrzuje Michael Kocáb.

„On to byl blesk z čistého nebe. Když jsme se viděli na tom pohřbu, tak mě to naše handrkování přišlo tak malicherný a přiblblý. Tam došlo k tomu prvnímu impulzu,“ přiznává Michal Pavlíček.

V roce 1982 natočil Pražský výběr album Straka v hrsti, které skončilo v trezoru. Společně s koncerty v Hradci Králové v lednu 1983 vedle k úplnému zákazu kapely. Další důvod, proč se vrátit právě letos.

Jitka Benešová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme