Před 50 lety Rolling Stones nahráli první singl. Berryho písni Come on museli upravit text

Dnes je to přesně padesát let, co do studia Olympic Sound v Londýně přišla kapela Rolling Stones, aby nahrála svůj první singl. Protože Mick Jagger ani Keith Richards tehdy ještě vlastní písničky neskládali, půjčila si kapela hit Chucka Berryho Come on.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolling Stones, Brian Jones uprostřed | Foto: Cyrus Andrews

Vydavatelská společnost Deca verzi Rolling Stones označila za strašnou, naproti tomu magazín New Record Mirror ji pochválil s tím, že tak má vypadat správné R'n'B.

V oficiálním britském žebříčku si nahrávka vedla způsobem, který se dá nazvat lepší průměr, vystoupala na 21. místo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o prvním singlu kapely Rolling Stones natočila redaktorka Jitka Benešová

Aby se mohla první nahrávka kapely vůbec hrát v rádiích, museli Stouni upravit text písně. Slova some stupid jerk (nějaký hloupý kretén) nahradila some stupid guy (nějaký hloupý chlapík).

Na otázku, zda je dnes ještě možné, aby měl někdo vliv na pop-music jako Beatles nebo Rolling stones odpověděl Mick Jagger, že ano – vždycky je možné být hodně slavný.

„Ta věc se má tak, že co se týká Beatles nebo nás, tehdy byly supiny něco úplně nového, parta lidí, kteří dělají muziku a brali ji smrtelně vážně, stoprocentně se tomu věnovali. Nedělali jednu z mnoha věcí, ale zrovna tohle. Všechny kapely před námi měly jeden hit a konec, my jsme do toho šli celí žhaví, od začátku jsme byli zažraní do muziky. Psali jsme písničky, to byla také novinka. Lidé cítili naše nadšení, viděli náš entusiasmus,“ řekl Jagger.

Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme