Přehlídka Prix Bohemia Radio startuje už potřicáté, poprvé ale v Praze

Festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio si k třicátým narozeninám nadělil nové místo konání. Z Poděbrad se přestěhoval do Prahy. Návštěvníci tak budou mít možnost seznámit se i s největším a podle některých nejhezčím rozhlasovým studiem S1.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prix Bohemia Radio 30

Prix Bohemia Radio 30 | Foto: Český rozhlas

Festival slavnostně odstartuje večerní koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Obecním domě.

Prix Bohemia radio už ale bude mít za sebou i denní program, s poslechem se totiž bude začínat každý den v devět dopoledne.

„V devět hodin se otevřou dveře na Vinohradské 12 pro veřejnost i odborníky, aby mohli v deset hodin zasednout a vyslechnout první soutěžní kategorii, kterou je drama,“ vysvětluje Jan Simon, ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program letošního ročníku Prix Bohemia Radio přiblížila redaktorka Eva Rajlichová

Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích - dokument, drama, pořad o hudbě a autoanonce.

„Nechali jsme ve sklárnách v Poděbradech vytvořit celkem 21 trofejí. Je to 15 cen pro vítěze všech pěti kategorií a dále potom do síně slávy, Cena Karla Kyncla, Cena Jiřího Ješe a potom udělení herecké Thálie 2013,“ popisuje Helena Eliášová z festivalového týmu.

Přehlídka rozhlasové tvorby se přestěhovala do Prahy, lidé si tak budou moci nejen poslechnout zajímavé dokumenty, hry nebo reportáže, ale navštívit také budovu Českého rozhlasu.

„Hudební studio S1, největší v Českém rozhlase, je primárně uzpůsobeno pro natáčení klasické hudby, ať už v orchestrálním provedení nebo v komorním obsazení, nicméně disponuje patřičnými technologiemi pro to, aby se mohly realizovat poslechy soutěžních děl. Chceme, aby se z Českého rozhlasu nestalo jenom špičkové pracoviště pro rozhlasovou tvorbu, ale aby z něho vznikl postupem času i jistý kulturně sociální prostor, kde se budou setkávat tvůrci i ti, kteří mají o tvorbu zájem,“ doplnil Jan Simon.

Většinu soutěženích snímků si mohou zájemci poslechnout i doma, a to prostřednictvím webových stránek festivalu. Posluchači tu také budou mít prostor vyslechnuté dílo i ohodnotit.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme